Najważniejszy, najstraszniejszy i najbardziej kontrowersyjny wpis.

“Niewiedza jest błogosławieństwem …”, więc jeśli chcesz nadal czuć się dobrze i komfortowo w swoim życiu nie czytaj dalej. Ostrzegam na poważnie.

Jeśli jednak czytasz to przeprowadź następujący eksperyment myślowy:

Wyobraź sobie że w twojej piwnicy jest dziecko które umiera z głodu. Piwnica jest zamknięta od wewnątrz, klucz jest w drzwiach, i Ty możesz uwolnić dziecko. Nie Ty je tam umieściłeś. Myślę, że zgodzisz się z tym, że do czasu gdy nie jesteś świadomy tego, że dziecko w piwnicy potrzebuje twojej pomocy (i w ogóle że tam jest), to jego śmierć nie jest twoją winą. Jeśli natomiast wiesz i z powodu lenistwa / tego że to nie twoja sprawa / że to nie Ty je tam umieściłeś / że powinno uważać i zatroszczyć się samo o siebie / że rodzice powinni je bardziej pilnować itp. itd. pozwolisz mu umrzeć z głodu to uważam że każdy w tej sytuacji uznałby Ciebie (łącznie z samym sobą), że jesteś mordercą winnym śmierci tego dziecka.

Minimalny krok dalej i sytuacja teraźniejsza:

Wiesz (jak większość „ludzi zachodu”), że w Syrii, Jemenie i wielu innych częściach świata jest mnóstwo osób (w tym dzieci) potrzebujących pomocy / głodujących / nie mających gdzie mieszkać i za co żyć z różnych powodów. Ty o tym wiesz i jedyne co dzieli Cię od pomocy tym osobom to kilka kliknięć myszą w celu przelania pieniędzy na konto organizacji charytatywnej pomagającej najbardziej potrzebującym (pomaganie dziś jest łatwiejsze niż kiedykolwiek w historii świata!). To wysiłek mniejszy niż wstać z łóżka i otworzyć drzwi dziecku z twojej piwnicy. Możesz powiedzieć: „ale tu tracę ciężko zarobione pieniądze!” Tak, ale pomyśl czy nie lepiej „stracić” te pieniądze ratując komuś życie, niż naprawdę tracić je na poprawę swojego komfortu życia / nałogi / drobne przyjemności / kosmetyki / gry itp. itd.? Co powstrzymuje Cię od pomocy umierającym ludziom? Co odróżnia Cię od nich? Odróżnia Cię jedynie przypadek że urodziłeś się w wolnym kraju, masz dostęp do żywności, wody, schronienia i Internetu i teraz (wiedząc to co napisałem powyżej) pozwalasz świadomie na śmierć potrzebujących i głodujących dzieci… Twój brak akcji wpływa tak samo na życie dzieci, jak twój bezruch podczas możliwości otworzenia tych drzwi w piwnicy… Jesteś mordercą. Naprawdę, twierdząc że to ich problem, że to granice wyznaczają kto o kogo powinien się troszczyć, czy wymyślając setki kolejnych bzdurnych wytłumaczeń jesteś przyczyną śmierci ludzi na świecie. Teraz już wiesz i decyzja o pomocy, zmianie swojego sposobu myślenia na troszczący się o innych zależy jedynie od twojej dobrej woli. Twój brak akcji powoduje śmierć.

Dodatkowo wyobraź sobie, że istnieją 2 kopie Ciebie. Jedna tu gdzie jesteś i druga przykładowo w Syrii. Wcielając się w postać „mnie w Syrii” i wiedząc, że gdzieś tam bezpiecznie jest druga kopia mnie, która jest w stanie mi pomóc a tego nie robi bo np. zbiera na samochód czy cokolwiek innego, to czułbym się jak gówno. A jak Ty byś się czuł?

A teraz sprawdź gdzie najbardziej potrzebna jest twoja pomoc, która organizacja charytatywna w najlepszy sposób (i w największym %) pomaga potrzebującym i wesprzyj ją wysiłkiem polegającym na kilku kliknięciach i skutkującym zmniejszeniem cyferek na koncie w twoim banku… Albo wróć do swoich zajęć, powiedz sobie że to nie twój problem i żyj z myślą w tyle głowy, że jesteś mordercą. Bo jesteś i dobrze o tym wiesz, nieważne jak dobre wymówki podsunie Ci twój umysł. Ostrzegałem przed dalszym czytaniem, teraz jako świadomy człowiek działaj według swojego uznania. Bo tylko Ty odpowiadasz za swoje czyny i jako dorosła i odpowiedzialna osoba ponosisz ich konsekwencje.

Dziś pożegnanie niestandardowe – zastanów się nad powyższymi kwestiami i znając konsekwencje braku jakiejkolwiek akcji, rób to na co masz ochotę. Świat wygląda tak jak wygląda, ponieważ dobrzy ludzie nieświadomie (a może świadomie) cenią własny komfort wyżej niż życie innych ludzi. A to, że to nie Ty potrzebujesz pomocy to tylko przypadek… Amen.

Jeśli masz ochotę podziel się i polub 🙂
Facebook
Google+
http://rozwinumysl.pl/najwazniejszy-najstraszniejszy-i-najbardziej-kontrowersyjny-wpis/
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *